Naše služby

Rekuperace

Dodáváme decentralizované větrací jednotky s rekuperací tepla a zdravým větráním.

Elektronická verze HRC E

Jednotka podporují zdravé větrání uvnitř domu, umožňuje správnou výměnu vzduchu v prostředí a odstraňuje přebytečnou vlhkost a zápach.

Více info

Analogová verze HRC S

Jednotka podporují zdravé větrání uvnitř domu, umožňuje správnou výměnu vzduchu v prostředí a odstraňuje přebytečnou vlhkost a zápach.

Více info

Proč rekuperační jednotky IVAR

Čistý vzduch

Čerstvý a čistý vzduch je základem zdravého vnitřního prostředí. Vzduch, jedna z nejdůležitějších látek pro život, by tedy měl být vždy dostupný v optimální kvalitě, v dostatečném množství a bez znečištění.
S rostoucími venkovními teplotami se sice zdá, že větrání okny může být dostačující. Otevřenými okny však do našich domovů proudí se vzduchem také nežádoucí vlivy z vnějšího prostředí, jako jsou prachové částice, hluk, hmyz či nepříjemný zápach. Větrací jednotky nabízejí řešení pro zajištění dostatečného množství čerstvého vzduchu bez těchto nežádoucích vlivů.

Varianty provedení

Větrací jednotky jsou nabízeny v analogovém (IVAR.HRC S) nebo elektronickém provedení (IVAR.HRC E) a jsou schopny zajistit jmenovitý průtok vzduchu až 50 m3/h, resp. 38 m3/h při cyklování režimů (2 jednotky). Analogová jednotka nabízí jednoduché ovládání a 2 rychlosti větrání. Elektronická jednotka nabízí dálkové ovládání se 3 rychlostmi větrání a je vybavena i dalšími funkcemi, jako je např. noční režim, automatický režim (s připojenými snímači kvality vzduchu, CO2) apod.

Možnosti instalace

Ne do všech domů či bytů je však možné instalovat klasické centrální větrací jednotky, které vyžadují prostor pro jednotku i náročné instalace rozvodů větracího vzduchu. A právě pro tyto případy přicházíme s jedinečným provedením decentralizovaných větracích jednotek IVAR.HRC, které nabízejí snadnou instalaci, použití, údržbu i ovládání.

Kvalitní provedení

Všechny decentralizované větrací jednotky IVAR.HRC jsou uvnitř standardně osazeny filtry vzduchu třídy G3. Navíc jsou vybaveny keramickou regenerační vložkou, která zajišťuje zpětné získávání tepla a tím i to, že je čerstvý vzduch do místnosti dodáván o vyšší teplotě, než je venkovní teplota. Proto nedochází k tepelným ztrátám jako při klasickém větrání otevřenými okny.

Snadná instalace

Instalace je díky nastavitelné délce větracích jednotek velmi jednoduchá – stačí do obvodové zdi vyvrtat otvor o průměru max. 160 mm, do něj se instaluje decentralizovaná větrací jednotka, připojí k napájení a je hotovo. Je samozřejmě možné instalovat a vzájemně propojit více těchto větracích jednotek (MASTER – SLAVE), kdy je dálkové ovládání dodáváno pouze k jednotce MASTER, která pak ovládá další jednotky SLAVE (u analogové verze může 1 MASTER jednotka ovládat až 3 jednotky SLAVE, u elektronické může 1 MASTER jednotka ovládat dokonce až 11 SLAVE jednotek).

Design

Vnitřní kryt jednotky je nabízen v několika stylových a barevných provedeních, takže zapadne do jakéhokoliv interiéru. Zvenku je jednotka opatřena mřížkou. Jednotku je samozřejmě možno dovybavit dalším příslušenstvím (např. estetické venkovní mřížky, izolačním či rohovým kitem atd). Díky tomu je možné najít řešení optimálního větrání opravdu pro každý dům či bytovou jednotku.

Napište nám
    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


    x