Financování

Financování bydlení

Často slyšíme dotaz „Která banka je nejlepší/nejlevnější“? Říkáme, že ani jedna, je důležité zjistit která je nejvhodnější pro Vás z pohledu Vaší bonity, preferencí apod. Jsme v přímém kontaktu se všemi bankami, kde konzultujeme Vaše požadavky a představy. Připravíme vždy několik variant řešení, ze kterých společně vybereme tu nejlepší právě pro Vás.

Hypotéka

Úvěr, který je poskytnut bankou a je zajištěn zástavním právem k nemovitosti, která se vždy musí nacházet na území ČR. Pomůžeme Vám srovnat nabídky bank a vybereme tu nejlepší.

Úvěr ze stavebního spoření

Splácíte pravidelnými měsíčními splátkami, které zahrnují jistinu a úrok. Spoření můžete splatit předčasně zaplacením mimořádné splátky.

Družstevní financování

Umíme zajistit financování Vaší nemovitosti i bez nutnosti vyřizování žádosti o hypotéky. Díky službě družstevního bydlení nemusíte splácet úvěr, ale jistinu si splácíte formou nájmu v družstvu.

Klasická splátka

Reprezentativní příklad

Kupní cena 5 000 000 Kč, 2 000 000 Kč z vlastních prostředků, úvěr 3 000 000 Kč, sazba 3.59 %, splatnost 30 let, fixace 5 let, splátka 13 623 Kč

Efektivní splátka

Reprezentativní příklad

Kupní cena 5 000 000 Kč, 2 000 000 Kč z vlastních prostředků, úvěr 3 000 000 Kč, efektivní sazba 1.205 % spočtená jako vážený průměr úroku zhodnocení a úroku hypotečního úvěru, splatnost 30 let, fixace 5 let, splátka 9 934 Kč

Často kladené otázky

Ano, do 1.4.2022 jsme schopni zajistit 100% financí (poté je omezeno zpřísněním ČNB od 1.4.2022).

U projektu výstavby v Sedlnicích odpadají platby, vše je zdarma.

Ano, běžně se do závazků stávající splátka započítává, ale máme možnost využít toho, že bude pouze podmínka, kdy do 2 let od čerpání nové hypotéky tuto vyplatíte. Což kopíruje pro klienta fakt, že po nastěhování se do RD, má prostor prodeje a splacení staré hypotéky a nikterak ho to neohrozí v posuzování příjmu.

Klient si vyřídí za stávajících podmínek hypotéku, má 2 roky na čerpání tedy musí zahájit a 38 měsíců na dočerpání.

Ne, klient má možnost dát do podmínek odklad placení jistiny a platí v průběhu pouze poměrnou část úroků z vyčerpané částky.

Zatím je stále možno využít odpočty ze zaplacených úroků a tím si snížit základ daně.

Zpravidla běžný účet u dané banky a pak před čerpáním také pojištění dané nemovitosti. Další podmínky nesmí omezit vyřízení úvěru.

Náš hypotéční specialista

Kamila Krejčí

Hypotéční specialista

Kamila.Krejci@mpss.cz

+420 596 110 601

Napište nám
    Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


    x